Proses Mühendislik

Control Techniques PDF Yazdır e-Posta

 

Neden Enerji Tasarrufu?

Enerji verimliliği, sadece enerjiye ödenen bedelin azaltılması değildir. Verimlilik aynı zamanda işletmelerin yapıları arasındaki farklılığı da belirler. Enerjiyi verimli kullanan firmalar, enerji bedelleri arttığında gider tasarrufu elde eder. Bazı firmalar kullandıkları tasarruf yöntemleri ile birim üretim başına enerji ihtiyaçlarını %20 ye kadar azaltmışlardır. Bu tasarruf değerleri ile firmalar, rakipleri karşısında rekabet güçlerini önemli miktada arttırmaktadır.

Türkiyedeki değişik endüstri alanlarında harcanan elektrik miktarının yaklaşık %70 kadarı motor tahrikli sistemlerde kullanılır. Bu sistemlerin yaklaşık %40 kadarı pompa, fan, ve basınçlı hava kompresörü tahrik sistemleridir. Control Techniques ürünleri, bu tür uygulamalarda %60 a, geri kalan diğer birçok uygulamada ise %30 a varan enerji tasarrufu sağlamada yardımcı olmaktadır. Bütün Control Techniques sürücü sistemleri içinde, enerji tasarrufu miktarını izleyip kaydetmeye yardımcı olacak hazır bir kWh metre bulunmaktadır.

Dahili serbest programlanabilir PID kontrolör, geniş bir yelpazede endüstriyel haberleşme olanakları ve herhangi bir kontrolöre ihtiyaç duymayan programlanabilme özellikleriyle Control Techniques sürücüleri geleneksel değişken hızlı sürücülerin üzerinde bir performansı kullanıcılara sunmaktadır. Üretim ve kalitenin arttırılması, artık malzemenin azaltılması ile kullanılan hammade girdilerinin azaltılması, yumuşak yolverme, işletme sıkığı ve düşük mekanik eleman adedi ihtiyacı gibi sebeplerle bakım ve işletme masraflarının azaltılması sürücü kullanımında elde edilecek diğer faydalar olarak ortaya çıkmakta. Birçok uygulamada bütün bu nedenler gözönüne alındığında yatırımın geri dönüş süresi 10 ay ve daha az bir zaman almaktadır.

Control Techniques değişken hızlı sürücüleri sizlerin, enerji tasarrufu yardımıyla maliyetlerinin azaltılması ve rekabet gücünüzü arttırılmasında yardımcı olur. Detaylı bilgi ve döküman için www.controltechniques.com web sitesini ziyaret ediniz.

Enerji Tasarrufu miktarının hesaplanmasında yardımcı olacak CT Enerji Tasarrufu Hesaplayıcı Programını buradan indirebilirsiniz.

Akışkan Kontrolöründe Enerji Tasarrufu konusunda detaylı bilgi için bu dökümana başvurabilirsiniz.

 

AC Sürücüler  

 
DC Sürücüler

Servo Sürücüler 

Servo Motorlar

Hareket Kontrolörleri

Yumuşak Yolvericiler

AKSESUARLAR

ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLER

 

Haberler

siemens

markalı ürünlerimiz 
çok yakında sitemize
eklenecektir.